Integracja Strukturalna

„GRAWITACJA JEST TERAPEUTĄ”​

Czym jest Integracja Strukturalna?​

Integracja Strukturalna [IS] to praca z ciałem łącząca manualną mobilizację tkanek miękkich z reedukacją ruchową. Dąży do wydłużenia i zmiękczenia struktur mięśniowo – powięziowych, po to żeby zrównoważyć napięcia w ciele i przywrócić jego optymalne ułożenie w polu grawitacyjnym. Jest to metoda, dzięki której poprawisz swoją postawę, zwiększysz ruchomość w stawach i poczujesz się komfortowo w swoim ciele nie tylko fizycznie, również psychicznie.

IS to 10 godzin terapii. Każda godzina skupia się na innym terytorium ciała.

W IS wyróżniamy 3 części:

1. Sleeve: sesje 1 – 3 – powięź powierzchowna

2. Core: sesje 4 – 7 – powięź głęboka

3. Integration: sesje 8 – 10 – sesje integrujące

Jak powstała Integracja Strukturalna?

Integrację Strukturalną opracowała biomechaniczka dr Ida P. Rolf (1896 – 1979). Od jej nazwiska IS nazywana jest Rolfingiem. Dr Ida Rolf była naukowcem. Pracowała w Instytucie Rockefellera w departamencie chemii organicznej, studiowała również fizykę. Szukając rozwiązań na rodzinne kłopoty zdrowotne zauważyła, że kluczową rolę w odpowiedniej organizacji ciała pełni tkanka łączna. Odkryła ścisły związek między strukturą, funkcją i grawitacją. Swoją pracą udowodniła, że dobrze zbalansowane ciało nie choruje.

“ROLFER JEST SPECJALISTĄ OD ZDROWIA”

Jak przygotować się do terapii IS?

Terapeuta IS „bada swojego klienta wzrokiem”. Obserwuje ciało w pozycji stojącej z każdej strony: przód, tył, boki, oraz analizuje chód. Następnie bada dotykiem na stole. Na terapię najlepiej założyć wygodną bieliznę, która nie krępuje ruchów. Ozdoby kolczyki, łańcuszki, bransoletki należy zdjąć. Badania obrazowe RTG, MRI, USG itp. nie są konieczne.

Dla kogo jest Integracja Strukturalna?

IS to terapia wielopłaszczyznowa dla wszystkich poszukujących przywrócenia równowagi w całym ciele.

Brak równowagi objawia się jako:

  • Przewlekłe dolegliwości bólowe kręgosłupa,
  • Przewlekłe dolegliwości bólowe kończyn dolnych i górnych,
  • Chroniczne zmęczenie,
  • Bóle głowy,
  • Dyskomfort w układzie ruchu podczas siedzenia, stania, chodzenia, biegania,
  • Zaburzenia koordynacji,
  • Wady stóp,
  • Wady kolan,
  • Wady postawy.

Masz wrażenie, że spróbowałeś już wszystkiego i wciąż jeszcze coś Ci doskwiera? To może być najwyższy czas na Integrację Strukturalną.