O mnie

Mam na imię Tomek. Już 43 lata trwa okres mojego ciągłego poszukiwania piękna tego świata i zachwytu nad nim. Jestem ekologiem. Ukończenie studiów w tym kierunku było dla mnie naturalną konsekwencją życiowego dążenia do poznawania środowiska naturalnego. Odkąd pamiętam, zawsze czułem się dobrze w otoczeniu przyrody. Jestem szczęśliwym ojcem 12-letniej córki i 1-rocznego synka. Przepracowałem ponad 20 lat w dużej firmie o profilu środowiskowym, z czego 13 lat na stanowiskach kierowniczych. Przez 3 lata byłem przedstawicielem pracowników w Radzie Nadzorczej wspomnianej firmy.

Coachingiem interesuję się od kilku lat. Ukończyłem studia zawodowe coachingu w Instytucie Komunikacji i Rozwoju Mukoid. W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etycznym ICF (International Coach Federation), który jest gwarancją profesjonalnego podejścia do klienta.

Uwielbiam wycieczki rowerowe zwłaszcza w towarzystwie mojej narzeczonej. Piesze wycieczki górskie, zwłaszcza po moich ukochanych Bieszczadach są dla mnie odskocznią od codzienności. Jedną z moich pasji jest łucznictwo sportowe. To dzięki niemu wiem jak istotne jest precyzyjne skoncentrowanie się na celu, jaki chcę osiągnąć. Jednak moją największą pasją jest drugi człowiek. Kontakt z ludźmi i możliwość wspierania ich w rozwoju osobistym, aż wreszcie obserwowanie ich osiągnięć daje mi największą satysfakcję.
Jestem instruktorem harcerskim zajmującym się pracą nad rozwojem osobistym wychowawców. Pracuję również nad wspieraniem harcerskich specjalności, które w kreatywny sposób przyczyniają się do rozwijania pasji wśród dzieci, młodzieży, ale także osób dorosłych. To właśnie harcerstwo ukształtowało mój charakter i kręgosłup moralny, a także bardziej niż kiedykolwiek otworzyło mnie na drugiego człowieka. Tu poznałem mnóstwo wartościowych osób, które w mniejszym lub większym stopniu wzbogaciły moje doświadczenie życiowe. To środowisko społeczne dało mi ogromną możliwość częstego obcowania z dziką naturą i lepszego poznawania jej.

Zajmuję się także organizowaniem i prowadzeniem szkoleń związanych z rozwojem osobistym.